INIMESEKS OLEMISE MÕTESTAMINE
läbi kogemusnõustamise

Näen tervet oma elu kui rida erinevaid õppetunde. Seega ei saa ma ühtegi kogemust teistest kõrgemale seada - igaüks neist on justkui pusletükike, millel on oma kindel koht. Ja kui ühte neist poleks, ei oleks ma täna see, kes ma olen. 

Läbipõlemise ja mõõduka depressiooni kogemine 2016.a. kujunes aga mu elu üheks pöördepunktiks olles omamoodi kokkuvõte, väljendus, tulemus sellele, kuhu senine eluviis mind oli välja viinud. Ning andes ühtlasi võimaluse valida edaspidi teistmoodi.

🎦 Minu kogemusloost on vth.ee lehele valminud ka videokoolitus ehk kuidas olen tänaseks jõudnud sisemise rahuni.
📜 Oma läbipõlemisest ja depressioonist kirjutasin ma 2018. aastal pigem enda jaoks selle ülevaatliku loo.


Läbipõlemine toimus 2016.a. alguses ning pool aastat hiljem langesin depressiooni. Tulin töölt ära, võtsin end esimest korda töötuna arvele ning minu elule tagasiaitajaks oli kundalini jooga õpetajate koolitus. See 1,5-aastane programm oli elumuutev, tõeline eluõpe. Koolitusele järgnenud 3,5 aasta jooksul juhendasin ka regulaarseid joogatunde. Selle kokku 5-aasta pikkuse teekonna vältel seadsin oma senised uskumused ja veendumused küsimärgi alla, lõin reaalseid muutusi oma mõtte- ja käitumisharjumustessse, vaatasin otsa oma hirmudele, muutsin tasapisi, aga järjekindlalt oma igapäevaelu lahutamatuks osaks lahkuse ja tänulikkuse praktika. 

Suurtel elulistel kriisidel on suur potentsiaal muuta iga inimese maailmatunnetust ning mõjutada edasise elu loomise kulgu. Ise ma tunnen, et olen endalt vabastanud neid kihte, mis moonutasid mu ehedat olemust ja olemist. Olen tänu nendele valusatele, aga väärtuslikele õppetundidele taastanud eheda ja ennast väärtustava iseenda. 

Läbisin kogemusnõustajate baaskoolituse (Loov Ruum OÜ), kuna mind ennast on väga palju inspireerinud päris lood päris inimestest, vahetu jagamine, teineteiselt ja koos õppimine. Me ei pruugi kõigega nõustuda, kõik meid igas loos ei kõneta, aga omad pärlid on peidus igas inimkogemuses. Olgu meil tavapärase ülemõtlemise, üleanalüüsimise ja kontrolli asemel julgust usaldada ka oma intuitsiooni! Minu kogemusele tuginedes teeme me enda jaoks parimaid otsuseid oma südame juhtimisel ja teadlikus koostöös oma peaga.

"Kogemusnõustamise teenuse pakkumise eesmärk ei ole asendada olemasolevaid või professionaalide poolt pakutavaid teenuseid, pigem on eesmärgiks neid täiendada."
👉 Loe lähemalt, mis on kogemusnõustamine.


"Ma vabastan end vihkamisest läbi andestuse ja armastuse.
Ma mõistan, et kannatused, kui neid pole võimalik vältida, on siin selleks, et viia mind hiilgusesse.
Ma mõistan, et kõik on ühendatud,
et kõik teed omavahel ristuvad
ja kõik jõed voolavad samasse merre."
Paulo Coelho "Aleph"

Võttes vastutuse oma elus toimuva eest, on võimalik jõuda oma kriisikogemuste neutraalse vaatlemise ja isegi tänutundeni. Edasisi valikuid ja otsuseid teeme siis suurema teadlikkusega, mis meid omakorda jõustab ja väestab. Piisava julguse, järjepidevuse ja praktikaga jõuame siira enda ja oma elu armastamiseni.

Meie sünniõigus on olla õnnelik.
Meil on ka vaba valik selles osas, kuidas õnnelik olemiseni jõuda.
Minu tee on vaid üks moodus.
Sinu tee olgu ehedalt sinu enda nägu ja tegu.

💛

Pakun sulle oma teekonna hetkeseisu kaardistamist ja mõtestamist üle veebi:
60 minutit / 45 eur
90 minutit / 60 eur
45 min videolugu / 10 eur @vth.ee

Võta ühendust kui soovid kohtuda Pesas!

Email again: