On öeldud, et kui soovid oma elus midagi muuta, olgu see mõni harjumus või suurem elumuutus, siis tuleb sellel fookust hoida. Mida kauem sa seda teed, seda püsivam muutus on. Nii ongi ka näiteks joogaõpetuste kohaselt praktikate tegemise ajad vastavalt 40 päeva, 90 päeva, 120 päeva või siis 1000 päeva. Olles hoidnud millelgi fookust 1000 päeva ehk sisuliselt 3 aastat, saab see sinu pärisosaks.

2020. aasta märtsis täitus minu 1000 päeva joogaõpetaja teekonnal. Joogaõpetajate koolituse eel oli mul taotlus, et see tõstaks mind mu inimeseks olemise oskuse poolest uuele tasemele. Et rebiksin välja oma vanadest käitumisharjumustest ja mõttemustritest, et oskaksin näha elu uuest vaatenurgast, et mu ellu tuleks tagasi kergus, rõõm ja rahulolu. Et paraneksid suhted mu elus ja seeläbi ka mu elukvaliteet. 

See teekond on olnud üks väga intensiivne kriya (st harjutusteseeria). Ja oma 1000 päeva verstapostini jõudsin ma samal ajal kui meil kuulutati välja eriolukord. Minu jaoks hämmastav sünkroonsus. Aga mu elus toimunud muutus on veelgi hämmastavam. Sügavast depressioonist ja läbipõlemisest sügava sisemise rahuni vaid 3 aastaga. Olen vähemalt iseenda jaoks elav tõestus sellest, et kundalini jooga tehnoloogia töötab.

Mõne jaoks võib see tunduda pika ajana, aga olen teadlikult end mitte liialt survestanud ja leppinud pigem väiksemate sammudega, regulaarsete läbikukkumiste ja taas enda üles tõstmistega. Pigem kohelnud end piitsutamise asemel leebelt ja lahkelt, mõistvalt ja toetavalt. Soovides püsivamat tulemust tulebki tunnetada valikuid enda sees läbi, lubades oma sisemisel kompassil seda õiget uut suunda rihtida. Aga selge on ka see, et kui aeg on tegutseda, siis enam ei kõhkle. Hoia sihti, fookust ja distsipliini - ja kõik on võimalik!